piektdiena, 2013. gada 26. aprīlis

ZZ Čempionāts Latvijas skolās

Kas ir ZZ čempionāts, jūs jautāsiet? Es arī to nezināju, līdz šogad saņēmu uzaicinājumu palīdzēt savas meitas klasei ar videoklipa izveidi. Vecāku atbalsts mazākajām klasēm ir ne tikai vēlams, bet organizatoru ļoti ieteikts. 
Izrādās, ZZ Čempionāts ir trakas sacensības starp klasēm visā Latvijā, kurās tiek pārbaudīta drosme, atjautība, radošums un klases vienotība. Tā ir tradīcija, kas ik gadu vieno vairāk nekā 2000 klašu jeb aptuveni 60 tūkstošus skolēnu visā Latvijā. Šīs sacensības notiek jau 7.reizi, un katru gadu klasēm tiek uzdots mājasdarbs. Īpašais uzdevums šogad - izdomāt jaunu (savu) sporta veidu, noformēt to 1 minūti garā videoklipā un izveidot aprakstu ar 5 spēles noteikumiem. 
Pēc atlases radošo darbu uzdevumu rezultātiem, katrā klašu grupā (4.-5.kl., 6.-8.kl., 10.-11.kl) no katra reģiona labākās klases tiks uzaicinātas piedalīties "ZZ Čempionāta" pusfinālos.

Kā ar uzdevuma izpildi veicās Vecpiebalgas vidusskolas 4.klasei, varat vērot šajā video. "Mazie spridzeklīši" ir šīs klases otrais vārds!

Mēs iesakām izmēģināt sporta veidu "Sledge-ball WCP style" jeb tautā sauktu par Ragaviņbumbu.
Sledžbols radās, kad Ziemas saulgriežu gaidīšanas svētkos 4. kl. skolēni vēlējās apvienot daudzas aktivitātes. Gribējām spēlēt bumbu, braukt ar ragaviņām, iztrakoties kupenās, sacensties un tajā visā iesaistīt vecākus. Nu mūsu mīļākais sporta veids un drusciņ arī angļu valodas apguve ir sledžbols. Jāpiebilst, ka mūsu klases audzinātāja ir arī angļu valodas skolotāja. Atkarībā no tā, kas stāv vārtos, nosaukums var mainīties- esam spēlējuši arī frogbolu (frogball) un ketbolu (catball). 
Spēles noteikumi: 
1.Tā ir komandu spēle ar neierobežotu dalībnieku skaitu. Mērķis -iemest bumbu pretinieku vārtos. 
2.Komandā katram pārim ir ragaviņas - viens ir vilcējs, otrs -ragavās sēdošais spēlētājs. 
3. Bumbu mest, spert, citādi pārvietot un „iedabūt" vārtos drīkst tikai ragavās sēdošais. 
4.Vilcējs un sēdošais drīkst mainīties vietām, atbilstoši pagurumam. 
5.Spēles papildus apgrūtinājumi un bonusi ir dziļas kupenas, iespēja spēlēt tumsā (vēlami lukturīši). Pievienotā vērtība - kolektīva iztrakošanās svaigā gaisā un tikai acu mirdzumā izmērāms prieks. 

Ar lielu prieku un lepnumu paziņoju, ka "Mazie spridzeklīši", kā arī Vecpiebalgas vidusskolas 6., 7., 8a. un 10ev. klases ir iekļuvušas Vidzemes reģiona pusfinālā, kas norisināsies 3.maijā Madonā. 
Lai veicas!!!  

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru